Jön a vizsgaidőszak!
Ha most azt gondolod, hogy én vagyok a szekrényből kiugró mumus aki különös élvezettel gyűjti be a rémületedet, akkor tévedsz. Inkább abban szeretnék segíteni, hogyan kerüld el a vizsgaidőszak előtt egy nappal azt a pánikot amikor rájössz, hogy még a kötelező irodalmakat sem szerezted be.
- Javaslom, hogy most állj neki ezeket beszerezni, és első körben olvasgasd a tartalomjegyzéket, lapozgass bele, merülj el egy-két részletben, nézegesd meg a főcímeket, alcímeket, képeket, illusztrációkat… vagyis helyezd magad képbe mielőtt alaposabban belemerülnél.
- Tervezd meg a felkészülési folyamatot. Ne csak a tanulnivalót szedd össze, hanem azt is gondold át, hogy egy-egy tantárgy esetében hogyan fodod felépíteni a tudásod. A tanulnivaló, az elkészítendő feladatok, beadandók, beszámolók sorrendje fontos, nem csak az időbeosztás miatt, hanem azért is, hogy az alapoktól tudd felépíteni a tudásod.
- Gondold át azt is, hogy hogyan hozod magad olyan testi és lelki állapotba amivel a vizsgaidőszakot gördülékenyen, a legjobb eredménnyel tudod abszolválni.
- Szedd össze a tanulási eszközeidet! Ez lehet minden olyan fizikai eszköz ami segíthet a rendszerezésben, megértésben, memorizálásban. Lehet ez például a jegyzeteléshez használt színes írószerszámok, lapok, de lehet a tanulnivaló rendszerezéséhez használt alkalmatosságok, és lehetnek akár a “tanulási szertartáshoz” használt kabalák is.
- Építsd fel a tanulási módszeredet! Talán ez a legfontosabb. Ha nincs tanulási stratégiád, attól még lehet sikeres a vizsgád, csak az a kérdés, hogy
MILYEN ÁRON?
Mind az öt pontban tudok segíteni. Akár rutinos vizsgázó vagy, akár először fogsz vizsgázni, tudod, hogy a nagy mennyiségű információkat elsajátítani komoly munkát igényel.
Ez tanulási stratégia nélkül nem megy.
Gyere el egy vizsgázóknak szóló kurzusra, ahol segítünk ezt felépíteni.
Vagy nézd meg a kifejezetten vizsgázóknak szóló előadássorozatot!
Jusson eszedbe feliratkozni a YouTube csatornámra, a Tanulási Tippek hírlevélre, és a Facebook oldalamra!
“Nincs rossz tanuló, csak rosszul tanuló!”
Sok sikert!
Barátsággal,
Lantos Mihály