A pozitív gondolkodás manapság elég divatos kifejezés, mintha ez lenne a bölcsek köve amit nemrégiben fedeztünk fel. A pozitív gondolatok rendkívül fontosak ugyan, segítik és könnyebbé teszik az életünket, de nem azt jelentik, hogy a negatív gondolatok mindenáron kerülendők. Olyan ember nincs is, akinek nincsenek negatív gondolatai. A negatív gondolataink az életünk természetes velejárói, és ha nem lennének, akkor azt sem tudnánk hogy melyek a pozitívak. Inkább az a kérdés, hogy ha felmerül benned egy negatív gondolat, például a tanulással kapcsolatban, akkor azt meddig cipeled magaddal? Mert ha sokáig, akkor előbb-utóbb elhatalmasodik rajtad, átveszi az irányítást, te pedig rosszul érzed magad a bőrödben.
Fontos tehát az időnként felmerülő negatív gondolatainkat pozitívvá formálni, annak érdekében, hogy ne a stressz és a feszültség határozza meg az életünket akkor, amikor a tanulásra gondolunk. Érdemes tehát átgondolni, és összeírni azokat a negatív gondolatainkat amelyek időnként elérnek minket a tanulással kapcsolatban, és ezeket helyettesítsük be a pozitív és reális megfelelőjével!
Nem értem ezt a tananyagot. – Képes vagyok rá hogy megértsem, hiszen annyi ember megtanulta már előttem.
Nem fog eszembe jutni a felelésnél a válasz. – Képes vagyok rá hogy jól feleljek, hiszen megtanultam az anyagot.
Utálom a … tantárgyat. – Lehet hogy nem szeretem, de képes vagyok rá, hogy elsajátítsam olyan mértékben amilyen mértékben szükséges.
Használd a varázsigét: KÉPES VAGYOK RÁ!
Jusson eszedbe feliratkozni a YouTube csatornámra, a Tanulási Tippek hírlevélre, és a Facebook oldalamra!
“Nincs rossz tanuló, csak rosszul tanuló!”
Sok sikert!
Barátsággal,
Lantos Mihály