A nyári szünetből van még idő a kikapcsolódásra, pihenésre, szórakozásra és aktív semmittevésre, aminek szerves része a gondolkodás.
Érdemes átgondolni, hogy milyen tapasztalatokat gyűjtöttél az előző tanévben!
- Milyen hibákat követtél el?
- Mit tudtál volna jobban csinálni?
- Mit csináltál jól?
- Milyen sikereket értél el?
- Mik az erősségeid?
A sikereid, erősségeid és az, hogy miben vagy jó, nagyon fontos kérdés, ismerd el! Ez te vagy!
Amikor rosszul indul a napod, úgy érzed, hogy semmi sem sikerül, valami elszomorított, kudarcélményed van, akkor nem érzed magad túl jól a bőrödben, és ez természetes is. Minden egészséges ember ezt érzi ilyenkor, és sok esetben bosszankodik miatta.
Viszont ha jól indul a napod, sikerült elérni valami nagyszerű dolgot, vidám vagy, sikerélményed van és jól érzed magad a bőrödben, ráadásul mindezt te teremtetted meg magadnak, akkor örülsz? Adsz-e annyi energiát a sikerednek, mint ellenkező esetben a bosszankodásnak?
Így tehát nem is az a kérdés, hogy milyen volt az előző tanév, hanem az, hogy milyenné formálod a következőt. Gondolkodj tehát azon, hogy mit csinálsz másképp szeptembertől, amitől még jobb, még sikeresebb leszel! A képességed, az erőd megvan hozzá. Nagyszerű elméd van, használd bátran!
Ha tanulási stratégiát akarsz építeni magadnak, hogy könnyebb legyen a következő tanév, szívesen segítünk. Iskolakezdésre vidám, élvezetes agyfelfrissítő, iskolára hangolódó tanfolyamokat szerveztünk a kollégáimmal, amire van még néhány hely.
A következő heti levelemben beszámolok arról, mi mindent találtunk ki a nyáron, hogy megkönnyítsük a tanulási feladataidat, hatékonyabb legyél, és az ősz legalább annyira örömteli legyen, mint a nyár volt.
Jusson eszedbe feliratkozni a YouTube csatornámra, a Tanulási Tippek hírlevélre, és a Facebook oldalamra!
“Nincs rossz tanuló, csak rosszul tanuló!”
Sok sikert!
Barátsággal,
Lantos Mihály